AUDIO I - BOUNTY HUNTER LAND RANGER PRO

  Detektor kovu Land Ranger Pro od Bounty Hunter přitvrdil muziku mezi detektory kovů v cenové třídě osm tisíc korun a kousek. A to jak mezi číslicovými detektory kovu, takzvanými digitály, kde jasně boduje vedle rychlosti a široké škály volitelných funkcí  také velkou 28cm DD sondou, tak mezi vícetónovými bezdisplejovými detektory, tak řečenými  analogy, kde mu přímou konkurenci dělá hlavně LP ZERO. Nebudu ale žádné detektory porovnávat, to je jen na okraj, pro orientaci, kde a v jaké společnosti a například se tenhle detektor kovů pohybuje. V tom případě nesmím zapomenout ještě na Garrett a řadu ACE, ale tady nemůžete ve svých preferencích porovnávat níže než model EuroACE. Jistě, osmitisícovka je našlapaná třída, a pomalu každý výrobce v ní má nějaký model.

Detektor kovu Land Ranger Pro audioodezva

   U Bounty Hunter Land Ranger Pro nejde jen o to, zda má displej, ale taky o to, jak jde nastavit. Já jsem se hned vrhnul na režim A. Znamená to Archeology, a je to lehká reminiscence jedné starší řady Bounty Hunter, kde se takhle nazvaná funkce s jemnou diskriminací a s dobrou odezvou objevila. Je to takový hodně jemný relic mód jak ho známe z různých jiných detektorů kovu. Pokud jde o hloubku, těším se na uživatelské poznatky, a nebude to špatné, na tuhle třídu bych řekl dokonce hodně dobré. Tak a odezva? Poslechněte si audiostopy, kde se v módu A krásně ozývá želízko. Podívejte se jaký je rozdíl mezi malým a velkým stříbrňákem, a také jak se mění odezva cíle, mince 2 haléře Rakousko Uhersko a 1 Kč ČSR  když je už opravdu hluboko. Je tam taky stopa když je cíl z jedné strany v horší pozici, co to dělá, jak to zní. To si myslím že je na takovýhle digitál hodně dobré.

Detektor kovu Bounty Hunter - Land Ranger Pro - audio test

Pozoruhodný Bounty Hunter s dobrou odezvou

  Ve volitelných tónových režimech si můžete hodně jemně, po jednom čísle, volit V-break, tedy kde bude hranice mezi hlubokou odezvou cíle který chcete nechat být a cíle který už budete poslouchat. Ten střih je plynulý, takže i dvoutón je tak trochu u barvy ve stylu VCO, což je hodně pěkné. Čili všechny ty triky s DD sondou, nejen střed a špička, ale i smysluplné přizdvihnutí pro rozeznání odezvy, tady už jsou k dispozici. Když se u toho podíváte na displej, tak u cílů až skoro ke konci dosahu se posouvá tříbodový kurzor třeba jen o jeden dílek sem a tam, nebo ještě tak o dav. To je ale všechno. Neskáče, když jste nad cílem a detektor ho vidí dobře. V audiostopách můžete slyšet, jak se mění odezva od nízko loženého barevného cíle až po hranici dosahu a ticho a zpět k cíli.

Detektor kovu - nálezy - test cílů

  Ve čtyřtónu jsem vyrobil nedělnou stopu. Je na ní pět cílů, zkuste se v anketě na webu DETEKTOR CENTRÁLA podělit s ostatními o svůj názor, v jakém pořadí jsou cíle zachyceny. Fotografii z pohledu audia testovaných mincí a železa máte k dispozici tady na stránce. Pozor, je to čtyřtón... :-) a to VCO se tam vzhledem k různé hloubce cílů také projevuje. Klikněte, zkuste si to.

(je to pak ve středu stránky níže)

  Když to shrnu, těch věcí co jde nastavit, z čeho si vybrat, je opravdu hodně. Přesnost a věrohodnost odezvy slyšíte. Je to v osmitisícové třídě skutečně pozoruhodná mašina, a opravdu se těším na zkušenosti uživatelů. A jednoho mám už teď v rodině, slíbil jsem za vysvědčení. Ne, není to příliš opožděně, teď obdarovanému sundali sádru. Těsně před prázdninama si zlomil nohu. Takže čas na Bounty Hunter Land Ranger Pro přišel právě akorát teď.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA

Kontakt

DETEKTOR CENTRÁLA (Detektory východní Čechy)
e-shop
DETEKTOR CENTRÁLA
pobočka síť Lovecpokladu
provozuje DEUS EX MACHINA, s.r.o.
Sídlo:
Čáslav, Čáslav-Nové Město, J.Jungmanna 900/9, PSČ 286 01
IČ: 64255964
Právní forma
Společnost s ručením omezeným, zapsaná od roku 1995 Městským soudem v Praze, Spisová značka 187028 C
objednávky, fakturace:
Stanislava Vavřina Šlapalová
+420608977226

detektory kovu, lokátory sítí a úniků konzultace:
Jirka Vavřina
+420773018318
detektorcentrala@detektory-vychodni-cechy.cz